Donanımhaber BenQ 4K Home Cinema Projeksiyon İncelemesinde Specta Kontrast Gri Sinema Projeksiyon Perdesini Tercih Etti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin en ünlü teknoloji sitelerinden Donanımhaber'de BenQ'nun yeni 4K ev sinema projeksiyon cihazı olan W11000 modelinin incelemesi gerçekleştirildi. W11000 modeli native 4K çözünürlüğü, sahip olduğu THX ve REC.709 renk üretim teknolojileri ile dikkat çekiyor. Ürün ayrıca 8.3 milyon pixel detayı sunuyor ve 2200 Ansi lumen ışık gücüne sahip. 50.000 yüksek kontrast oranıyla yüksek karşıtlıkta görüntüler üretebiliyor.  İncelemede projektörün hem film hem de oyun performansı test edilirken ürünün her iki alanda da oldukça başarılı bulunduğu görülüyor. İnceleme videosunun kısa açıklamasında ise native 4K çözünürlüğe ve en üst seviye renk üretimine sahip projektörün performansını maksimum seviyede görebilmek için Specta'nın 120" Kontrast Gri Ev Sinema  Projeksiyon Perdesi'nin tercih edildiğine yer veriliyor. Kontrast gri projeksiyon perdeleri genellikle ev sinema projeksiyon sistemlerinde projeksiyon cihazının kontrast başarımını arttırmak amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle elde edilen siyah renge önemli derecede katkı sağlamaktadır. Görüntüdeki kontrast oranına önemli derecede katkı sağlamakla birlikte kontrast gri projeksiyon perdelerinde gain değeri mat beyaz perdelere göre daha düşüktür. Standart bir mat beyaz perde  1.0 - 1.1 gain (ışık kazanım) oranına sahipken kontrast gri projeksiyon perdelerinde bu değer 0.90 - 0.95 seviyelerindedir.  Bu, görüntünün parlaklığının mat beyaz yüzeyli bir projeksiyon perdesine göre bir miktar daha düşük olacağı anlamına gelmektedir. Günümüz ev sinema projektörlerinin ışık güçlerinin 2000 ansi lumen seviyelerinden başladığını düşünürsek parlaklıktaki bu ufak kaybının seyir zevkine etki etmeyecek kadar düşük olduğu görülmektedir. Buna karşılık ev sinema sistemlerindeki en önemli kriterlerden biri olan kontrast başarımındaki performans artışının çok daha değerli olacağı ortadadır.

Kontrast gri projekisiyon perdeleri storlu, motorlu, tensioned (gerdirmeli) motorlu ve fixed-frame (sabit çerçeveli) türlerinde satılmaktadır. Burada mevcut bütçe ve projeksiyon sisteminin kurulacağı ortamın durumuna göre seçim yapılabilinir. Storlu versiyon maliyet olarak en uygun seçenekken, fixed-frame ve tensioned motorlu perdelerde görüntü kaliitesi maksimum seviyeye ulaşmaktadır.
 

14.10.2017

 İade & Geri Ödeme Koşulları

Etiketler: Projeksiyon Perdesi , Projeksiyon Perdesi Satış , Motorlu Projeksiyon Perdesi Projeksiyon , Perdesi
Tüm hakları Aktivizyon Dijital Medya Rek. Yay. Bil. ve Tic. Ltd. Şti'ne aittir. © 2003 - 2024
Kozyatağı Mah. Nevzat Bulut Sk. No:4/A KADIKÖY İSTANBUL
Tel: 0 (216) 302 19 90   Fax: 0 (216) 361 97 87  Mob: 0 (533) 372 00 94 E-mail: info@projeksiyoncihazi.com.tr

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.